X.ročník

MEMORIÁLU DANIELA SLÁMY

Ve dnech 4.8. a 5.8.2012 se na hřišti Sokola Suché odehrál už desátý ročník Memoriálu na památku bývalého hráče Dana Slámy.

Sokol Suché – Roudníky 1:3

Už jako tradičně zahajovací utkání obstarali hráči staré gardy Suché a Roudníků.

Počasí bylo na fotbal ideální a přišla i početná skupina diváků.Tentokrát měli domácí nedostatek hráčů,takže utkání odehráli v deseti.Utkání bylo vyrovnané v poklidném tempu s řadou pěkných fines na obou stranách.Branky začaly padat hned na začátku druhé půle,kdy na vedoucí gól domácích vzápětí odpověděli hosté.Tentokrát domácí doplatili na nevyužité příležitosti,na rozdíl od hostí,kteří odskočili na dvoubrankové vedení,které už domácí nedokázali smazat.

V sobotu se odehrály dvě utkání do turnaje a vítězové postoupili do nedělního finále,poražení hráli o třetí místo.

Lybar Rtyně – Baník Modlany B 1:3 (0:2)

Modlanští korunovali svůj úvodní tlak vstřelením dvou branek a ve dvacáté minutě vedli – 0:2.Potom se hra vyrovnala a oba týmy nedokázaly do konce poločasu využít vypraco-vané příležitosti.Druhý poločas byl vyrovnanější i když modlanští vstřelili třetí branku,tak rtynští dál měli snahu s výsledkem něco udělat.Nakonec se jim z řady šancí podařilo vstřelit jedinou branku.

Sokol Suché – Sokol Kladruby 5:2 (3:0)

Druhé utkání dne bylo bohaté na branky.Nově tvořící tým Kladrub se teprve sehrává,takže to bylo vidět na jejich výkonu.Nám se dařila rychlá hra, ze které jsme vytěžili do poločasu tří brankové vedení.Druhý poločas byl vyrovnanější a příležitosti se střídaly na obou stranách.Na gól hostí se nám vždy podařilo odpovědět,takže nakonec byl konečný výsledek přesvědčivý.

o 3.místo

Lybar Rtyně – Sokol Kladruby  3:1  (1:1)

Celé utkání se hrálo v útočném duchu,jen tomu chyběla přesnější koncovka.Z řady příležitostí padlo v první půli po jedné brance na obou stranách.Ve druhém poločase chtěli oba týmy strhnout na svoji stranu.Jako první k tomu měli blíže Kladruby,ale neproměnily pokutový kop,který jim brankář chytil.O chvíli později měli výhodu pokutového kopu rtynští,ty zase trefili jen tyč.Když už to vypadalo že o osudu utkání rozhodnou pokutové kopy,přišli v posledních minutách dvě rychlé trefy Rtyně.Kladruby se už na odpověď nezmohly.

FINÁLE

Sokol Suché – Baník Modlany B  2:2 (0:0) p.k. 5:3

Utkání začalo s obou stran opatrně,týmy se více soustředily na obrany a také v prvním poločase bylo minimum příležitostí.Branky začali padat až po změně stran,kdy jsme chybovali v rozehrávce a modlanští dokázali svůj brejk na dvakrát proměnit.Druhou branku jsme jim opět darovali svojí nedůsledností a lacinou ztrátou míče na půlce,kdy opět hosté dokázali využít přečíslení – 0:2.To už vypadalo že o osudu utkání a vítězi turnaje je rozhodnuto.V poslední čtvrt hodině utkání jsme už hráli v obraně na riziko,což se nám vyplatilo.Nejprve po centru ze strany propadl míč až na zadní tyč,kde Vacek dorážel do odkryté branky.O chvíli později jsme využili závar před brankou hostí když odražený míč na vápno poslal zpět tvrdou střelou skrz chumel hráčů Jelen ml. do sítě – 2:2.Ještě v poslední minutě mohli modlanští rozhodnou, ale nejprve náš brankář pohotově vyrazil hlavičku a následnou dorážku vykopával Vacek z brankové čáry.Ke slovu přišly pokutové kopy ve kterých jsme byli stoprocentní na rozdíl od modlanských,kteří neproměnili dvě penalty – 5:3.